Postępowanie cywilne w Polsce cechuje zasada kontradyktoryjności. Polega ona na nałożenia na strony postępowania obowiązku inicjatywy dowodowej. Sąd jest zatem wyłącznie arbitrem, orzekającym na podstawie dowodów oferowanych przez strony.
Co to oznacza w praktyce? Sąd nic za nas nie zrobi, a zatem bez odpowiedniego przygotowania sprawy i przedstawienia dowodów nie jest możliwy końcowy sukces.
Dlatego też warto skorzystać z pomocy adwokata jeszcze przed wytoczeniem sprawy i przygotować odpowiednią taktykę procesową. Natomiast w przypadku gdy jest się pozwanym lub uczestnikiem postępowania warto zgłosić się do adwokata niezwłocznie po otrzymaniu pozwu, wniosku inicjującego postępowanie, czy też nakazu zapłaty, celem niezwłocznego podjęcia działania i przygotowania odpowiedniej obrony przed żądaniami strony przeciwnej.
Dlatego warto swoją sprawę powierzyć w jak najlepsze ręce.
W mojej pracy kieruję się rzetelnością, uczciwością oraz indywidualnym podejściem. Niezależnie od tego z jakim problemem przychodzisz – czy będzie to rozwód, nieuregulowany spadek – współpraca ze mną opierała się na jasnych zasadach. Na wstępie przedstawię wszelkie niezbędne kroki dla dochodzenia Twoich praw przed Sądem oraz zaproponuję optymalne rozwiązanie w sprawie.
W mojej praktyce zajmuje się w szczególności sprawami z zakresu:
Prawa rodzinnego, m.in.
rozwody
ustalenie pochodzenia dziecka
alimenty
postępowania z zakresu władzy rodzicielskiej i kontaktów rodziców z dzieckiem
Prawa spadkowego, m.in.
postępowania w zakresie stwierdzenia nabycia spadku